Genewa

Odmiana powtarzająca pochodzi z USA. W Polsce nie jest jeszcze rozpowszechniona. Plenność średnia. Owoce dojrzewają 4-6 dni po owocach odmiany Macherauch’s Fruhernte.

Owoce

Pierwsze – duże, stożkowate, często nieregularne, następne w kwiatostanach – średniej wielkości, stożkowate, czasem spłaszczone Barwa owoców karminowa, jednolita na całej powierzchni. Orzeszki czerwone, umieszczone w zagłębieniach średniej wielkości. Miąższ czerwony, delikatny, luźny, aromatyczny, bardzo smaczny. Komora powietrzna mała do dużej. Kielich dość duży, o działkach średnio długich, szerokich, słabo przylegających do owocu, często umieszczony na niewielkim przewężeniu, oddziela się łatwo.

Roślina

Wzrost silny, pokrój luźny. Blaszki liściowe średniej wielkości, zielone, płaskie, szerokie, o brzegach głęboko ząbkowanych. Ogonki liściowe grube, omszone. Kwiatostany liczne, osadzone na grubych, średnio długich łodygach. Kwiaty średniej wielkości, pylniki dobrze wykształcone. Pora kwitnienia wczesna.

Wady i zalety

Zalety: Smaczne, czerwone owoce, ponowne owocowanie jesienią. Jest to jedna z cenniejszych powtarzających odmian na działkę. Wady: Owoce delikatne i nie zawsze dobra plenność.

Powiązane wpisy