Midway

Odmiana pochodzi z USA. W Polsce mało rozpowszechniona. Plenność średnia. Owoce dojrzewają w 7- 11 dni po owocach odmiany Macherauchs Fruhernte. Rośliny wykazują dużą wrażliwość na choroby.

Roślina

Wzrost średni, pokrój zwarty. Blaszki liściowe małe i średniej wielkości, jasnozielone, o brzegach ostro ze blokowanych. Ogonki liściowe sztywne, średniej długości. Kwiatostany liczne, rozgałęzione, o dużej liczbie (kwiatów osadzonych na krótkich, sztywnych łodygach. Kwiaty średniej wielkości, pylniki dobrze wykształcone. Pora kwitnienia wczesna.

Owoce

Pierwsze – średniej wielkości do dużych, bardzo regularne, kuliste, z wyraźnie wydłużonym przewężeniem przy kielichu i ze ściętym wierzchołkiem. Czasem pierwsze owoce spłaszczone i lekko żebrowane. Owoce z następnych zbiorów średnie i drobne, baryłkowate lub kuliste. Barwa owoców intensywnie czerwona, jednolita na całej powierzchni. Orzeszki zielonożółte, małe, od strony nasłonecznionej karminowe, umieszczone w płytkich dołkach. Miąższ różowoczerwony, soczysty, zwarty, aromatyczny, smaczny. Komora powietrzna mała. Kielich o działkach małych, wąskich, wyraźnie odstających i łatwo oddzielających się od owocu.

Wady i zalety

Zalety: Duża plenność, bardzo kształtne, łatwe do odszypułkowania i jędrne owoce. Rośliny wytrzymałe na mróz. Wady: Mała plenność, duża wrażliwość na choroby systemu korzeniowego.

Powiązane wpisy