Revada

Odmiana powtarzająca pochodzi z Holandii. W Polsce nie jest jeszcze masowo uprawiana. Plenność mała i średnia. Owoce dojrzewają w 4-6 dni po owocach odmiany Macherauch’s Fruhernte.

Roślina

Wzrost dość silny, pokrój zwarty. Blaszki liściowe średniej wielkości, żywo zielone, owalne i płytko ząbkowane. Ogonki liściowe cienkie, średnio długie, owłosione. Kwiatostany liczne, jesienią bardzo liczne, osadzone na krótkich, silnie rozgałęzionych łodygach. Kwiaty małe, pylniki dobrze wykształcone. Pora kwitnienia wczesna.

Owoce

Pierwsze – duże i średniej wielkości, często nieregularne, stożkowate do kulistych. Następne drobne, kuliste, wydłużone, czasem lekko stożkowate. Barwa owoców czerwona, jednolita na całej po-wierzchni. Orzeszki żółtawe z czerwonawym odcieniem od strony nasłonecznionej, osadzone w niewielkich zagłębieniach. Miąższ jasnoczerwony, luźny, delikatny, smaczny. Kielich mały, dość łatwo oddzielający się od owocu.

Zalety: Smaczne, czerwone owoce, ponowne owocowanie już pod koniec sierpnia. Przydatna do uprawy amatorskiej Wady: Mała plenność, wytwarzanie rozłogów głównie w pierwszym roku po posadzeniu roślin.

Powiązane wpisy